Dan broja Pi

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 11. 3. 2022.

Dolaskom proljeća slavimo matematiku! Dan 14. ožujka slavimo kao Dan broja Pi.

Kao jedan od vjesnika proljeća, Dan broja Pi u našoj školi obilježava se izložbom.

Kako bi matematiku učinile što zanimljivijom, nastavnice Josipa Vlašić i Manuela Brnčić Dadić, a u suradnji s učenicima razreda kojima predaju, i ove su godine postavile izložbu s različitim temama. Tako se ove godine obrađuju teme: matematika i TES zanimanja, mozak, voda, NASA upotreba broja Pi, matematika potresa, osnovno o broju Pi, misterij broja 7 te Pi na državnoj maturi.

Svi ste pozvani pogledati izložbu u predvorju naše škole, a mali podsjetnik o broju Pi pogledajte u prezentaciji na linku:

Pi vjesnik proljeća