Međužupanijsko natjecanje iz električnih instalacija

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 14. 3. 2022.

8. ožujka 2022. u Obrtnoj tehničkoj školi, Split održano je međužupanijsko natjecanje iz električnih instalacija u sklopu natjecanja WorldSkills Croatia u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Nastupilo je 7 natjecatelja iz sedam različitih škola iz Dubrovnika,  Korčule, Metkovića, Sinja, Šibenika, Zadra i Splita.

Sustav natjecanja je bio takav da su učenici dobili zadatak koji su morali odraditi u dva modula. Prvi modul je bio postavljanje elementa na radnu plohu, dok je u drugom modulu trebalo povezati elemente vodičima. U konačnici je jednofazni motor pušten u pogon.

Učenici su pokazali zavidan nivo znanja i vještina

Naš učenik Borna Žuvela sa mentorom prof. Igorom Grgićem kvalificirao se na državno natjecanje. Čestitamo!