Glagoljica- tisućljetno hrvatsko pismo

Autor: Maja Krišto, 14. 3. 2022.

15. Tjedan cjeloživotnog učenja

Tema radionice: „Glagoljica- tisućljetno hrvatsko pismo“

Trajanje: 1 školski sat

Voditeljica radionice: Maja Krišto, Obrtna tehnička škola

Mjesto i datum održavanja: Obrtna tehnička škola, Split, 28.9.2021.

Glagoljica je autohtono hrvatsko pismo i naš je najveći spomenik kulture, a samo veliki narodi s dobrom državnom organizacijom i dobrom materijalnom bazom došli su do vlastitog pisma i zasebne kulture. Hrvatska glagoljica povijesno je hrvatsko pismo, nezaobilazni simbol identiteta i višestoljetne uljudbe, na temelju kojeg smo i danas prepoznati i jedinstveni u Europi, stoga je ovim putem njegujemo kao nematerijalnu kulturnu baštinu.

Kroz predavanje se poticala potreba da se osjeti ljubav prema zavičajnom identitetu Hrvata kroz postojanje tisućljetnog hrvatskog pisma - glagoljice.

Provedbom izlaganja prezentacije i predavanja iskazala se i potreba za istraživačkim radom radi stvaranja originalnih sadržaja na temu glagoljice u suvremenim medijima.

Sudionici su aktivno sudjelovali sa svojim idejama i prijedlozima te na kraju kroz provedenu evaluaciju iskazali svoje iznimno zadovoljstvo zanimljivošću teme i održanom prezentacijom.

/upload/ss-obrtna-tehnicka-st/images/newsimg/1054/File/GLAGOLJICA%20%20TISUCLJETNO%20HRVATSKO%20PISMO.pdf

15. Tjedan cjeloživotnog učenja

Tema radionice: „Glagoljica- tisućljetno hrvatsko pismo“

Trajanje: 1 školski sat

Voditeljica radionice: Maja Krišto, Obrtna tehnička škola

Mjesto i datum održavanja: Obrtna tehnička škola, Split, 28.9.2021.

Priloženi dokumenti:
GLAGOLJICA__TISUCLJETNO_HRVATSKO_PISMO.pdf (588.06 KB)