Sigurno i odgovorno korištenje interneta

Autor: Marijana Petrić Maršić, 7. 4. 2022.

U okviru školskog preventivnog programa u kojem smo ove godine dali naglasak odgovornom digitalnom ponašanju započelo je izvođenje edukativnih radionica s učenicima prvih razreda na temu Sigurno i odgovorno korištenje interneta. Program uključuje tri tematski povezane radionice:

1. Internet i moderne tehnologije: prednosti, nedostaci, izazovi korištenja.

2. Društvene mreže kao najčešći sadržaj interneta

3. Sextink kao oblik uznemiravanja na internetu.

Cilj i ishodi radionica su jačanje komunikacijskih vještina i razumijevanja sigurnog i odgovornog korištenja interneta, prepoznavanje vlastitih rizičnih i neodgovornih ponašanja na internetu te prepoznavanje mjera zaštite na internetu.

Radionice se izvode u suradnji sa Nastavnim zavodom za javno zdravstvo a izvoditeljica sve tri radionice je Roberta Matković, prof.sociologije.