400 godina od rođenja Molierea

Autor: Marijana Petrić Maršić, 26. 5. 2022.

Povodom 400 godina od rođenja, za života slavnog komedigrafa Molierea, nastavnice M. Krišto i E. Eterović su objavile učeničke radove i slike kako bismo obilježili sjećanje na njega.
Nastavnice su koordinirale manifestaciju otvorenu za javnost u vidu školskog projekta, tako da su učenici kroz bitne odrednice iz Moliereovog života i djelovanja, u vidu plakata, postavile na školski zid kako bismo se svi prisjetili važnog klasicističkog predstavnika.
Učenici su naslikali slike Molierea i “izvukli” na papir njegove mudre izreke koje su i danas vrlo primnjenjive.
Moliereov utjecaj na književnost i književnike je vidljiv i danas zato ovim povodom slavimo 400 godina od njegova bitka.

Autor teksta: Maja Krišto