KORIŠTENJE INTERNETA I DRUŠTVENIH MREŽA PRILIKOM SUDJELOVANJA U PROMETU - edukacija maturanata

Autor: Marijana Petrić Maršić, 19. 3. 2021.

Kao i ranijih godina i ove školske 2020/2021 u skladu sa epidemiološkim mjerama zaštite, realizirana je edukacija učenika završnih razreda srednjih škola iz područja sigurnosti cestovnog prometa kroz prizmu ovisnosti o alkoholu, drogi, kocki i internetu, a koja provodi Odjel prevencije – Ured načelnika, PU Splitsko-dalmatinske.

U skladu sa navedenim Odjel prevencije planirao je provođenje edukacije ove skupine mladeži  zahvaćanjem četiri tematske cjeline: Alkohol i droga, Samozaštitno ponašanje i sigurnost u prometu, Korištenje interneta  i društvenih mreža prilikom sudjelovanja u prometu (vozač, putnik, pješak), Rizična ponašanja u lokalnim sredinama.

Ove godine odlučili smo se za temu Korištenje interneta  i društvenih mreža prilikom sudjelovanja u prometu (vozač, putnik, pješak), a edukaciju su prošli svi učenici završnih razreda.