ZLATNI I SREBRNI - Rezultati Državnog natjecanja učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2021.

Autor: Marijana Petrić Maršić, 19. 5. 2021.

U Zagrebu od 11.5 -13.5.2021, u prostoru većem od 16.000 m2 i 7 paviljona Zagrebačkog velesajma održano je Državno natjecanje učenika strukovnih škola - WorldSkills Croatia 2021.

Više od 300 učenika natjecalo se u 43 discipline uz pridržavanje strogih epidemioloških mjera.

Naši zlatni učenici Nikola Vukan i Vlade Šošić, s mentorom Krstom Tarabarićem, osvojili su 1. mjesto u disciplini Kućne instalacije i na taj način pokazali da su najspretniji i najvještiji u državi.

Učenik Boris Miliša,  s mentorom Ivanom Zecom, osvojio je srebrnu medalju - 2. mjesto u disciplini Stolarstvo i potvrdio svoje drvodjelske vještine.

Učenik Filip Piplica, s mentorom Jakovom Lončarom, bio je natjecatelj u disciplini Električne instalacije. Nije bodovan prvim mjestima, ali je svojom spretnošću i znanjem pokazao da je dio najboljih u državi.

Iskrene čestitke učenicima i mentorima na velikim uspjesima i promoviranju obrtništva i naše Škole.