Europski dan statistike

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 20. 10. 2021.

Statistika je grana matematike koja prikuplja, analizira, interpretira i prezentira podatke. Šestu godinu zaredom 20. listopada slavi se kao Europski dan statistike, a ove godine i u našoj školi. U godini popisa stanovništva Republike Hrvatske smatrali smo primjerenim odati priznanje važnosti koju statistika zauzima u suvremenom svijetu. Učenici naše škole primjerenim plakatima i prezentacijama dotakli su različite teme i zanimljivosti o statističkim podacima. Njihovim radovima obilježen je Europski  dan statistike u  Obrtno tehničkoj školi, a nastavnice Josipa Vlašić i Manuela Brnčić Dadić održat će  radionicu na temu „Granica rizika od siromaštva“. Radove naših vrijednih učenika možete pogledati u e-knjizi izrađenoj u BookCreator-u.