NATJEČAJ za izbor i imenovanje ravnatelja

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 27. 3. 2017.

Na temelju članka 127. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi ( NN, br. 87/08, 86/09, 92/10.,105/10., 90/11 , 16/12, 86/12,94/13,152/14 i 7/17) i članaka 81. Statuta škole, Školski odbor OBRTNE TEHNIČKE ŠKOLE, Split, raspisuje

za izbor i imenovanje ravnatelja/ice Škole

Za ravnatelja/icu  Škole može biti imenovana osoba koja ispunjava sljedeće uvjete:

1. završen studij odgovarajuće vrste za rad na radnom mjestu nastavnika ili stručnog suradnika u školskoj ustanovi u kojoj se imenuje za ravnatelja, a koji može biti:

a) sveučilišni diplomski studij ili

b) integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili

c) specijalistički diplomski stručni studij;

2. uvjete propisane člankom 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi,

3. najmanje osam godina staža osiguranja u školskim ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne uprave nadležnim za obrazovanje, od čega najmanje pet godina na odgojno-obrazovnim poslovima u školskim ustanovama.

Uz pisanu prijavu na natječaj kandidati su dužni priložiti dokaze o ispunjavanju  uvjeta u izvorniku ili ovjerenoj preslici:

-  životopis,

-  dokaz o državljanstvu (domovnicu),

-  dokaz o stečenoj stručnoj spremi (diploma),

-  dokaz o stečenim pedagoškim kompetencijama (kandidati koji su završili nenastavnički smjer),

-  dokaz o položenom stručnom ispitu ili dokaz da je kandidat oslobođen obveze polaganja stručnog
    ispita ,

-  dokaz o stažu osiguranja u školi ili drugim ustanovama u sustavu obrazovanja ili u tijelima državne
   uprave nadležnim za obrazovanje (elektronički zapis podataka iz radnog odnosa iz evidencije HZMO),
-  dokaz o stažu osiguranja na odgojno-obrazovnim poslovima (potvrda škole o vrsti i trajanju poslova),

-  uvjerenje o nekažnjavanju (dokaz da ne postoje zakonske zapreke za  zasnivanje radnog odnosa u    školskoj ustanovi propisane  čl. 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (ne starije od 6 mjeseci ).

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od 5 godina.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Rok za podnošenje prijava je 8 dana od dana objave natječaja.

Prijave s dokazima o ispunjavanju uvjeta iz natječaja kandidati trebaju dostaviti na adresu škole:

OBRTNA TEHNIČKA ŠKOLA, Plančićeva 1, 21000 Split, u zatvorenoj omotnici uz obveznu naznaku: „Za natječaj za ravnatelja/icu-ne otvarati“.

Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati.

O rezultatima izbora kandidati će biti obaviješteni  u roku od 45 dana od  isteka roka za podnošenje prijava.

> Javnost rada  > Natječaji