8. TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 1. 10. 2014.

Obrtna tehnička škola, Split

Tjedan cjeloživotnog učenja, 29.9.2014.  -  5.10.2014.

Od 29.9.2014. – 5.10.2014. u Splitsko Dalmatinskoj i Dubrovačko Neretvanskoj županiji obilježit će se Tjedan cjeloživotnog učenja. Projekt je to Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a koordinator za županiju je Obrtna tehnička škola iz Splita, koja osim redovnog obrazovanja za sva svoja zanimanja također obrazuje i u sklopu obrazovanja za odrasle.

Tjedan je nacionalna obrazovna kampanja koja potiče ostvarenje ideje o promoviranju učenja i obrazovanja. Kao UNESCO-ova inicijativa pokrenut je 1999. Godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te pokrenula osobna motivacija.

Niz ustanova doprinijet će nekim događajem. Cijeli program može se pogledati na http://www.cjelozivotno-ucenje.hr/dogadjanja.aspx.