> O školi
Nova škola

4. veljače 2013. godine u Splitu, u Plančičevoj ulici br. 1, svečano je otvorena nova zgrada Obrtne tehničke škole Split. Otvaranju su nazočili potpredsjednik Vlade RH i ministar u ministarstvu Regionalnog razvoja i fondova EU-a Branko Grčić, ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanović, župan Splitsko-dalmatinske županije Ante Sanader, zamjenik gradonačelnika Grada Splita Jure Šundov, rektor Splitskog sveučilišta Ivan Pavić, generalni vikar Splitsko-makarske nadbiskupije don Ivan Čubelić, predstojnik Ureda državne uprave u SDŽ Veljan Radojković, ravnatelj škole Renato Žuvela, predstavnici projektanta škole, nadzora, izvođača, te brojni drugi uglednici kao i profesori i učenici škole.

Ravnatelj Renato Žuvela, koji je pozdravio nazočne i zahvalio se svima koji su dali svoj doprinos izgradnji nove školske zgrade, objavio kako će se dan otvaranja škole, slaviti i kao Dan škole.
Nakon ravnatelja govorili su ministar Željko Jovanović, župan Ante Sanader, dogradonačelnik Jure Šundov i ministar Branko Grčić.

U kulturno-umjetničkom programu sudjelovali su učenici Glazbene škole Josip Hatze iz Splita, te muška klapa More. Program je vodila nastavnica hrvatskog jezika iz Obrtne tehničke škole Elvira Eterović. Nastavnici su iznenadili ravnatelja Žuvelu umjetničkom slikom, kao zahvalom za njegov izuzetni trud i angažman oko izgradnje nove zgrade.

Ministri su nakon kulturno-umjetničkog programa otvorili zgradu nove škole, don Ivan Čubelić je blagoslovio novu školsku zgradu, a župan je, putem školskog zvona, službeno označio i početak nastave u Obrtnoj tehničkoj školi.

> O školi