Stručna suradnica psihologinja: Marijana Petrić Maršić, dipl.psih.

e-mail: petricmarijana@yahoo.com

Dana 2.10.2017. u našoj je školi održan Međužupanijski stručni skup za voditelje ŽSV-a , učitelje i nastavnike u zvanju savjetnika.

Zajedno s kolegicom R.Vorgić Krvavicom držala sam radionicu na temu Vrednovanje učenika s teškoćama u razvoju-opisno vrednovanje.

___________________________________________________________________________

Dana 26.9.2017. u našoj je školi održan Međužupanijski jednodnevni skup namijenjen učiteljima i nastavnicima matematike pripravnicima u osnovnim i srednjim školama Splitsko-dalmatinske, Šibensko-kninske, Zadarske i Dubrovačko- neretvanske županije.

Zajedno s kolegicom R.Vorgić Krvavicom držala sam predavanje na temu Rad s učenicima s teškoćama u razvoju.

Prezentacija se nalazi u privitku. U privitku su i drugi radni materijali koji mogu olakšati pisanje IOOP-a.

___________________________________________________________________________

Dana 2.6.2017. u našoj je školi održano MŽSV za za nastavnike u strukovnom obrazovanju koji rade s učenicima s teškoćama u razvoju.

Održala sam predavanje na temu Sagorijevanje na poslu i kako ga izbjeći.

Prezentacija se nalazi u privitku.

___________________________________________________________________________

Dana 26.5.2017. u našoj je školi održano ŽSV nastavnika matematike strukovnih i tehničkih škola Splitsko-dalmatinske županije.

Zajedno s kolegicama M.Brnčić Dadić, M.Skelin, R.Vorgić Krvavicom držala sam predavanje na temu ADHD u nastavi matematike.

Prezentacija se nalazi u privitku. U privitku su i strategije u nastavi za rad s učenicima koji imaju ADHD.

___________________________________________________________________________

Dana 15.5.2017. u Muzeju hrvatskih arheoloških spomenika prezentirala sam preventivni program naše škole na Županijskoj smotri preventivnih strategija i preventivnih programa. U svrhu toga izradila sam i plakat.

Plakat i prezentacija su u privitku.

___________________________________________________________________________

Dana 8.2.2017. odražala sam predavanje za nastavnike na temu "Kvalitativno vrednovanje učenika - vrednovanje osobnog i socijalnog razvoja".

___________________________________________________________________________

Dana 16.12.2016. u našoj je školi održano međužupanijsko stručno vijeće za učenike s teškoćama za nastavnike u strukovnom obrazovanju.

Održala sam predavanje na temu Univerzalni dizajn.

Prezentacija se nalazi u privitku.

___________________________________________________________________________

Dana  4.11. 2016. u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu održala se konferencija Mladi za grad u organizaciji udruge MoSt u kojoj sam sudjelovala aktivno, prezentirajući djelovanje školskog volonterskog kluba s temom "Priča o volonterskom klubu OTŠ"..

__________________________________________________________________________

Dana 13.4.2016. održala sam predavanje za nastavnike na temu "Panični poremećaj".

__________________________________________________________________________

Dana 17.3.2016. gostovala sam u radio emisiji Info zone na Radio Splitu s temom "Nasilje među mladima".

__________________________________________________________________________

Dana 10.3.2016. u Gradskoj knjižnici Marka Marulića održao se okrugli stol "Nasilje među mladima - iskustva, potrebe i modeli suradnje u prevenciji i rješavanju problema". Sudjelovali su predavači Đordana Barbarić, Ines Roso Perić, Davorka Kovačić Borković, Roberta Matković, Dario Harjaček i Katarina Pejović.

Održala sam predavanje na temu "Nasilje u mladenačkim vezama" zajedno s kolegicom R. Vorgić Krvavicom.

Na okruglom stolu se se predstavili različiti primjeri aktualiziranja teme nasilja među mladima te se pokušao potražiti odgovor na pitanje koji su primjereni načini za uključivanje mladih u aktivnosti prevencije nasilja. Propitale su se mogućnosti suradnje obrazovnih ustanova, organizacija civilnoga društva te umjetničkih organizacija i ustanova u kulturi.

___________________________________________________________________________

Dana 26.1.2016. na Županijskom stručnom vijeću pedagoga srednjih škola SDŽ s kolegicom R.Vorgić Krvavicom održala sam predavanje na temu "Preventivne aktivnosti u našoj školi".

___________________________________________________________________________

Dana 22.5.2015. sudjelovala sam u manifestacijai 18.Dana volonterskog rada u organizaciji udruge MI.  Sa kolegicom R.Vorgić Krvavicom sam u Sveučilišnoj knjižnici u Splitu prezentirala volonterske aktivnosti naše škole.

___________________________________________________________________________

Dana 6.3.2015. na Županijskom stručnom vijeću psihologa odražala sam predavanje na temu "Prevencija trgovanja ljudima".

___________________________________________________________________________

Dana 25.2.2015. odražala sam predavanje za nastavnike na temu "Kvalitativno vrednovanje učenika".

___________________________________________________________________________

Dana 25.12.2015. na Županijskom stručnom vijeću psihologa odražala sam predavanje na temu "ŠKOLSKI VOLONTERI –
osnaživanje javnih odgojno-obrazovnih ustanova za uključivanje volontera u rad s djecom i promicanje volonterskih inicijativa".

___________________________________________________________________________

Dana 7.10.2015. održala sam predavanje za nastavnike na temu "Pravilnik o kriterijaima za izricanje pedagoških mjera".

___________________________________________________________________________

U rujnu 2015. u Zdravstvenoj školi u Splitu održala se konferencija  „Volontiranje u školi: učenje odgovornosti, kreativnosti i inicijative“ u organizaciji Foruma za slobodu odgoja na kojoj sam sudjelovala s kolegicom R.Vorgić Krvavicom s temom "Školski volonteri-projektne aktivnosti u Obrtno tehničkoj školi".

> Kutak  > Kutak psihologinje/voditeljice