POZIV NA UPIS RADI

NASTAVKA REDOVITOG ŠKOLOVANJA UČENIKA NAKON ZAVRŠETKA OBRAZOVANJA ODNOSNO STJECANJA PRVE KVALIFIKACIJE ZA SLJEDEĆA ZANIMANJA:

1. DRVODJELJSKI TEHNIČAR-DIZAJNER
2. TEHNIČAR ZA VOZILA I VOZNA SREDSTVA

3. TEHNIČAR ZA ELEKTRIČNE STROJEVE S PRIMIJENJENIM RAČUNALSTVOM

Rok za predaju zahtjeva za nastavak redovitog školovanja za školsku godinu 2022./2023. je do 05. srpnja 2023.

Učenik koji je stekao nižu stručnu spremu ima pravo steći srednju stručnu spremu.

Učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine ima pravo steći obrazovanje u četverogodišnjim programima. Ostvarivanje prava uvjetuje se polaganjem razlikovnih i dopunskih ispita.

Nastavak redovitog školovanja traje 2 godine, a provodi se sukladno članku 5. Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (N.N. br. 8/2016).

Učenik kojemu je odobren nastavak školovanja za višu razinu kvalifikacije upisuje se u školu putem upisnice dostupne na mrežnim stranicama ministarstva nadležnog za obrazovanje i mrežnim stranicama škole.

Obrazac za zahtjev nastavka školovanja nalazi se u prilogu (na samom dnu stranice).

Uz ispunjen obrazac potrebno je priložiti:

- kopije svjedodžbi 1., 2. i 3. razreda
- kopija svjedodžbe o završnom ispitu
- kopija domovnice

PRAVILNIK O UVJETIMA I NAČINIMA NASTAVKA OBRAZOVANJA ZA VIŠU RAZINU KVALIFIKACIJE

(NN 08/16, 126/21)

Članak 3. (NN 126/21)

(1) Obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istoga obrazovnog sektora u kojemu je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.

(2) Obrazovanje iz stavka 1. ovoga članka može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

(3) Iznimno od stavka 2. ovoga članka, obrazovanje može nastaviti i učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjega strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi manje od 3,50 zaokruženo na dvije decimale, o čemu odluku donosi nastavničko vijeće škole.

(4) Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno dopunskih ispita koje određuje nastavničko vijeće srednje škole.

> Nastavak redovitog školovanja