> Natjecanja

27 medalja,a raznih boja! Vijest ima dokument u privitku

Autor: Gordana Matković, 9. 11. 2023. 08:08

27 medalja,a raznih boja!

Obrtništvo u našem gradu ima dugu tradiciju, još od 1907. godine kada je osnovana prva takva škola, a mi ponosno slijedimo, čuvamo i usavršavamo školovanje budućih obrtnika.

2001. godine  smo odlučili slaviti obrtništvo i veseliti se uspjesima naših učenika u zanimanju Instalater grijanja i klimatizacije i od 2019. godine u zanimanju Kućni instalater.

Počeli smo u „staroj“ Školi u tkz. katakombama gdje su nam, na početku, društvo pravili potomci obitelji Jerry, ali naša volja i predanost radu bili su jači u osvajanju teritorija i uređenju praktikuma.

Svaka priprema i natjecanje puni su uspjeha i padova. Složili smo se da je uspjeh stvar izbora pa smo tako učili i naše učenike da nema odustajanja i kada je teško, treba odraditi do kraja bez obzira na pogreške, razočarenje, konačni rezultat i dodijeljena mjesta.

Trebalo je utrošiti puno entuzijazma, vremena, truda u motivaciju i prepoznavanje onih koji mogu psihički, motorički i stručno iznijeti pritisak teoretskog dijela-testova i praktičnog dijela natjecanja.

Tako smo 23 godine davali najbolje od sebe i to je bio jedini  način da izvučemo najbolje od naših učenika koji su u Školu  donijeli 27 medalja:  15 u bojama zlata, 5 srebra i 7 bronce.

S poštovanjem prema podučavanju, K. Tarabarić, dipl.ing  i G. Matković, dipl.ing.

*Pod "više" je popis godina natjecanja i učenika natjecatelja.

> Natjecanja