> O školi

Obrtništvo u Splitu ima veoma dugu tradiciju. Daleke 1907. godine osnovana je Obrtnička strukovna škola koja će tijekom desetljeća mijenjati nazive. Za razvitak obrtništva u Dalmaciji treba spomenuti Kamila Tončića (inženjer, arhitekta, agilni splitski prosvjetni i kulturni djelatnik) dugogodišnjeg direktora  «Obrtničke strukovne škole» i prvog direktora «Tehničke škole» od 1920. g. koji je u cilju očuvanja obrta u Dalmaciji osnovao oko 25 stručnih škola.

Današnja Obrtna tehnička škola u Splitu nastala je rasformiranjem Tehničkog školskog centra «Mirko Dumanić» 1992. godine.

Povijest skole, ppt.pptx

> O školi