Upisi 2023./2024.

Dragi učenici i roditelji,

slijede nam upisi, s kojima očekujemo novu generaciju naših učenika.

Sve važne informacije o upisu u 1. razred naše škole nalaze se u NATJEČAJU za upis učenika u prvi razred školske godine 2023./2024.  (koji se nalazi u privitku, na dnu stranice). Za sva trogodišnja JMO zanimanja smo priložili nastavne planove i programe s brojem sati po predmetima.

Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole, na kojem se nalaze sve relevantne informacije za upise, možete posjetiti na poveznici: http://upisi.hr

Pravilnik o elementima i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. razred srednje škole možete pročitati na poveznicama:

a Odluku o upisu na:

Za sva pitanja Upisno povjerenstvo Vam stoji na raspolaganju na e-mail adresi: obrtna.upisi@gmail.com

JESENSKI ROK:

Slobodna upisna mjesta:

-automehaničar JMO (1)

-autolimar JMO (1)

-autoelektričar JMO (1)

-elektroinstalater JMO (1)

-stolar JMO (1)

-drvodjeljski tehničar dizajner (5)

-pomoćni stolar TES (4)

-pomoćni vodoinstalater TES (1)

PROVJERA LIKOVNIH SPOSOBNOSTI
za zanimanje drvodjeljski tehničar-dizajner

-u četvrtak, 24.8.2023. u 10,00 sati (za učenike s teškoćama: u petak, 18.8.2023. u 10,00)

DONIJETI: gumicu i olovke s oznakom B

PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA

za kandidate koji u osnovnoj školi nisu učili engleski jezik

-u četvrtak, 24.8.2023. u 9,00 sati (za učenike s teškoćama: u petak, 18.8.2023. u 9,00)

POTVRDA UPISA-jesenski rok

-ponedjeljak, 28.8.2023. (od 8 do 14 sati)

-utorak, 29.8.2023. (od 8 do 14 sati)

Plančićeva 1Split

ili na e-mail adresu: obrtna.upisi@gmail.com

ili

učitati sami sve potrebne dokumente u www.upisi.hr

Potrebno je donijeti sljedeće dokumente na potvrdu upisa:

1.) potpisana upisnica (isprintati iz aplikacije nakon objave konačnih lista i popuniti sve prazne rubrike, potpisati roditelj i učenik)

2.) liječnička svjedodžba medicine rada za sva zanimanja (trogodišnja i četverogodišnja)

3.) potvrde za sve dodatno ostvarene bodove pri upisu (otežani uvjeti, natjecanja..)

4.) dokaz o uplati troškova školovanja (kopija uplatnice ili potvrda o on-line uplati)

Za učenike s teškoćama u razvoju na potvrdi upisa potrebno je priložiti:

1.) rješenje Ureda državne uprave o primjerenom obliku školovanja

2.) stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje HZZ-a (umjesto liječničke svjedodžbe medicine rada)

3.) potpisana upisnica (isprintati iz aplikacije nakon objave konačnih lista)

4.) dokaz o uplati troškova školovanja (kopija uplatnice ili potvrda o on-line uplati)

VAŽNO!!!!

Ukoliko niste u mogućnosti osobno predati dokumentaciju u  gore navedenom terminu potvrde upisa, potrebne dokumente možete skenirati i poslati elektronskom poštom na e-mail adresu: obrtna.upisi@gmail.com. ili sami učitati u www.upisi.hr
Dokumentacija mora biti upućena s e-mail adrese roditelja/skrbnika i u poruci treba biti navedeno ime, prezime i kontakt broj roditelja.

UPLATA NAKNADE ZA POVEĆANE TROŠKOVE ŠKOLOVANJA
-za četverogodišnja zanimanja: 20 EUR
-za TES pomoćna zanimanja: 20 EUR
-za sva trogodišnja JMO zanimanja: 30 EUR (uključena i obavezna mapa za praktičnu nastavu)

PODACI ZA UPLATU:
PRIMATELJ: Obrtna tehnička škola, Plančićeva 1, Split
PLATITELJ: Ime i prezime učenika, adresa
IBAN: HR12 2407 0001 1005 5931 5
Opis plaćanja: Povećani troškovi školovanja
Model: 01
Poziv na broj primatelja: 02-30

Od obveza plaćanja naknade za povećane troškove obrazovanja djelomično su oslobođeni i to u iznosu od 15 EUR  učenici, koji  upisuju trogodišnja zanimanja prema JMO-u (vezani obrti), a  donositelji su potvrde Centra za socijalnu skrb i/ili djeca invalida, smrtno stradalih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata (plaćaju 15 EUR)

Od obveza plaćanja naknade za povećane troškove obrazovanja potpuno su oslobođeni učenici koji upisuju pomoćna zanimanja za učenike s teškoćama u razvoju (TES programi) i sva četverogodišnja strukovna zanimanja a donositelji su potvrde Centra za socijalnu skrb i/ili djeca invalida, smrtno stradalih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.

LJETNI ROK:

PROVJERA LIKOVNIH SPOSOBNOSTI
za zanimanje drvodjeljski tehničar-dizajner

-u srijedu, 5.7.2023. u 10,00 sati (za učenike s teškoćama: u ponedjeljak, 26.6.2023. u 12,00)

DONIJETI: gumicu i olovke s oznakom B

PROVJERA ZNANJA ENGLESKOG JEZIKA

za kandidate koji u osnovnoj školi nisu učili engleski jezik

-u srijedu, 5.7.2023. u 9,00 sati (za učenike s teškoćama: u ponedjeljak, 26.6.2023. u 11,00)

POTVRDA UPISA-ljetni rok

-utorak, 11.7.2023. (od 8 do 14 sati)

-srijeda, 12.7.2023. (od 8 do 14 sati)

-četvrtak, 13.7.2023. (od 8 do 14 sati)

Plančićeva 1Split

ili na e-mail adresu: obrtna.upisi@gmail.com

ili

učitati sami potrebne dokumente u www.upisi.hr

NAPOMENA:

Uputu o sklapanju Ugovora o naukovanju za trogodišnja zanimanja učenici će dobiti na početku školske godine od razrednika i mentora praktične nastave (ugovor o naukovanju kupuje se u 4 primjerka u Narodnim novinama i sklapa s licenciranim radionicama - popis na dnu stranice pod nazivom Licencirane radionice-2022.-2023.

ELEKTRO-JMO NASTAVNI PLANOVI I PROGRAMI.xls
 Licencirane radionice 2023.-2024..xlsx