Obilježen Dan Vukovara

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 25. 11. 2014.

OBILJEŽAVANJE DANA SJEĆANJA NA ŽRTVE VUKOVARA, 18.11.2014.

Pod vodstvom dviju voditeljica, Ružice Vorgić Krvavice i Marijane Petrić Maršić, zajedno s volonterkama Dorom, Marinom i Leom (u zajedničkom projektu Foruma za slobodu odgoja)  te s profesorima i učenicima naše škole obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Vukovara.

Izložba se sastojala od izložbe fotografija naziva "Vukovar 1991" autora Ante Nazora (iz Gradskog muzeja Vukovar) kojoj su bili pridruženi radovi  naših učenika:

- strojari su izradili metalni datum 18.11.1991.,

- učenici elektro struke su oblikovati svjetlosni efekt,

- drvodjeljski tehničari dizajneri nacrtali su Feniksa te stupove u holu oslikali bodljikavom žicom,

- stolari su izradili drvena slova, ploču Vukovar, okvire i postolja za plakate,

- učenici su pripremiti i izložiti pismenu prezentaciju o Siniši Glavaševiću te svjedočanstva ljudi koji su

preživjelih stradanje Vukovara,

- učenici su održali radio emisiju na temu Vukovara,

- organizirano je i gledanje filma u školskoj knjižnici Domovinski rat-animirani zemljovid.

Na izložbu smo pozvali učenike  osnovnih škole iz Splita i okolice.  Školu je posjetilo 265 učenika osmih i sedmih razreda. Sve je bilo vrlo dobro medijski pokriveno, pa smo tako spomenuti  u tri medijska izvora (Slobodnoj  Dalmaciji, na Dalmatinskom portalu te u Županijskoj panorami Splita.