ERASMUS+ 2014: KA1

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 5. 3. 2015.

-informacije o tijeku projekta mobilnosti „Znanje je bogatstvo“

Obrtna tehnička škola je u ovoj školskoj godini dobila sredstva iz programa Erasmus + za projekt mobilnosti učenika. Projekt počiva na partnerstvu između Obrtne tehničke škole Split i tvrtke Your International Training iz Corka u Irskoj.

U mobilnosti sudjeluje 15 učenika završnog razreda u školskoj godini 2014./2015., po tri učenika iz zanimanja: automehaničar, autolimar , autoelektričar, elektroničar-mehaničar i stolar.  Selekcionirani  su  nastavnici-pratitelji koji predaju stručne predmete učenicima koji se školuju za navedena zanimanja. Odabrane su nastavnice Gordana Matković i Gordana Zvjerković. Više...

Selekcija učenika obavila će se prema unaprijed određenim kriterijima, a to su:

uspjeh u obavljanju stručne prakse, rezultati kontrolnog ispita u II. razredu, ocjene, motivacija, vladanje i poznavanje engleskog jezika.

Mobilnost će trajati ukupno 15 dana: od 10. travnja 2015. do 24. travnja 2015. Kupljene su avionske karte za sudionike mobilnosti, uplaćeno je putno osiguranje i osiguranje od nezgode, organiziran je smještaj u hostelu u Dublinu i Corku, napravljen je plan provođenja slobodnog vremena, kao i plan obavljanja stručne prakse u obrtničkim radionicama u Corku.

Krajem ožujka, pred sam polazak u Irsku, bit će organiziran još jedan roditeljski sastanak na kojem će se potpisati Ugovori o obavljanju stručne prakse s učenicima i roditeljima učenika i dogovoriti zadnje pojedinosti oko organizacije mobilnosti.

Učenici upravo prolaze kroz potrebnu kulturološku, jezičnu, pedagošku i informatičku pripremu za mobilnost. S nastavnikom računalstva Marinom Mihanovićem izradili su Europass životopise. Nastavnica Deniza Dumanić provodi jednom tjedno  jezičnu pripremu učenika (termini su ponedjeljkom  ili petkom 3. školski sat), kroz dodatne sate engleskog jezika. Tijekom ožujka, u dogovoru s nastavnicama Sanjom Mardešić, Zrinkom Tucak i Katarinom Bonačić, održat će se kulturološka priprema učenika, kroz nastavna područja geografije, povijesti i likovne umjetnosti.

Tijekom mobilnosti učenici će obavljati stručnu praksu u specijaliziranim radionicama.  Bit će nadzirani i praćeni od strane nastavnika-pratitelja i mentora-stručnjaka iz radionice. Osim toga, po dolasku u Irsku prvo će boraviti dva dana u glavnom gradu, Dublinu. Po završetku mobilnosti učenici će dobiti potvrdu-certifikat o sudjelovanju u projektu od škole i partnerske ustanove, kao i Europass Mobility Document u kojem će biti podaci o stečenim kompetencijama.

Nakon završetka mobilnosti obavit će se evaluacija projekta, diseminacija rezultata na nivou ustanove i na lokalnoj/regionalnoj/nacionalnoj/internacionalnoj razini, te ispuniti završna izvješća.

Svi troškovi mobilnosti učenika pokriveni su sredstvima iz projekta Erasmus+.

Priloženi dokumenti:
erasmus-plus-letak_hr.pdf (510.28 KB)