Učenici će popravljati invalidska kolica

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 21. 4. 2015.

Naše druženje s Društvom multiple skleroze počelo je ove zime, na Međunarodni dan osoba s invaliditetom, kada je u školi održano predavanje o multiploj sklerozi. Nastavili smo s nizom edukativnih aktivnosti, učenici su volontirali i na dva humanitarna koncerta u organizaciji Društva.

Aktivnosti se organiziraju s ciljem senzibiliziranja mladih o multiploj sklerozi, razvijanja empatije učenika, tolerancije i poštivanja različitosti.

Slijede radionice u kojima će učenici, zajedno sa svojim profesorima a u sklopu praktične nastave, popravljati invalidska kolica. Tako će naši učenici primijeniti specifična znanja iz struke te neposredno pomoći osobama s invaliditetom.

Voditeljice ovih aktivnosti su psihologinja Marijana Petrić Maršić i pedagoginja Ružica Vorgić Krvavica