Božićna radionica

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 15. 12. 2015.

U srijedu, 9.12.2015., u holu naše škole održana je radionica izrade božićnih ukrasa. Organizirana su četiri punkta za kojima su radili strojari, stolari, drvodjeljski tehničari – dizajneri i učenici elektro struke. Zajedno sa svojim profesorima izrađivali su ukrase različitim tehnikama koje su simbolizirale njihove struke. Tako su stolari od različitih komadića drveta, lijepljenjem i oslikavanjem izradili snjegoviće, boriće, prikolice...Nastao je tako i Mirko – simpatični čovječuljak koji sad čuva bor u uglu hola. Strojari su na praktičnoj nastavi izradili najprije metalne šablone  oko kojih su sada motali različite vrste žice i tako dobivali borove i zvijezde, ukrašavajući ih raznobojnim perlicama. Koristeći balone i špagu, dekupaž tehnikom dizajneri su vrijedno radili ukrase za svojim stolom. Učenici elektro struke zaigrali su se i pokazali što se može izvesti od žice, kabla i najobičnijih žarulja.