Parlaonica

Autor: Ružica Vorgić Krvavica, 15. 12. 2015.

U ponedjeljak popodne u konferencijskoj dvorani naše škole održana je parlaonica. Ostvarena je u suradnji s Ligom za prevenciju ovisnosti s kojom uspješno surađujemo u sklopu preventivnih programa. Raspravljalo se o dvjema temama. Prva je bila mogu li se mladi vikendom zabaviti bez alkohola, druga isplati li se volontirati. Sudjelovali su učenici naše škole i elektrotehničke škole. Dvije ekipe branile su  različita mišljenja – jedni su zagovarali mišljenje da je nemoguće zabaviti se bez alkohola, drugi da je to moguće. Parlaonicu je vodio volonter iz Lige, dok su suci bili trojica nogometaša Hajduka. Publika, koja je uključivala naše učenike, profesore i osobe iz medija, pozdravila je organizaciju ovakve aktivnosti jer se postiže cilj – naučiti razgovarati braneći se isključivo argumentima, a ne ulaziti u sukob.