> Natjecanja

Zlatni rezultat Državnog natjecanja u disciplini Kućni instalater

Autor: Gordana Matković, 18. 5. 2023.

WorldSkills Croatia 2023.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih od 10. do 12. svibnja 2023. godine u Zagrebu je  organizirala Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2023., najveći događaj u obrazovanju u Republici Hrvatskoj i najveće natjecanje u ovomu dijelu Europe.

Naši zlatni učenici Antonio Kovačević i Marin Anđelić, s mentorom Krstom Tarabarićem, osvojili su 1. mjesto u disciplini Kućne instalacije i na taj način pokazali da su najspretniji, najvještiji i prvi od najboljih u državi.

Natjecao se oko 400 najboljih učenika strukovnih škola, uz pratnju i podršku njihovih nastavnika, natjecati u 46 strukovnih disciplina – od onih tradicionalnih struka.

Sudjelovalo je više od 200 strukovnih škola, u prostoru većem od 14.000 m2 tijekom tri dana natjecanja.

WorldSkills Croatia povezuje strukovne škole, mnogobrojne partnere i poslodavce koji u svojoj djelatnosti koriste tehnologiju, proizvode ili pružaju usluge povezane s tom disciplinom te zapošljavaju učenike koji su završili srodne strukovne škole.

Upravo je sudjelovanje predstavnika gospodarstva jedan od ključnih načina kako postići dugoročni cilj – povećanje zapošljivosti učenika koji su završili strukovne škole. Također, poslodavci svojim sudjelovanjem doprinose i društvenoj odgovornosti za razvoj obrazovnoga sustava.

Čestitke natjecateljima-učenicima i mentoru, koji svojim znanjem, voljom i vještinama promiču obrtnička zanimanja i ugled škole.

> Natjecanja